Veebiajaleht, mida saad teha ise
02/01/2014 - 00:00
Vändra võimuvõitlus jõudis lõpuks kohtusse
superpilt: 
sissejuhatus: 
20 aastat Vändra valda juhtinud Peeter Reimanni on tema vastased üritanud aastaid võimult tõugata ja talle mitmesuguseid kriminaalseid tegusid omistada. Siiani oli Reimann alati õigeks jäänud, kuid eile pidi ta lõpuks süüdistatuna korruptsioonis Pärnu maakohtu ette astuma. Loe edasi ...
tekst: 

Prokuratuur süüdistab viimaste valimiste järel oma koha kaotanud Reimanni selles, et 2005. aastal sõlmis ta eraisikuna Vändra vallavalitsusega kasutusvalduse lepingu, millega andis oma isikliku sõiduauto Volkswagen valla käsutusse. Autoga hakkas sõitma vallavanem, kuid kulud kandis põhiliselt vald.

2008. aastal sõlmis ta vallaga vara tasuta kasutamise lepingu ja andis valla kasutusse järgmise oma auto, mille kasutamine ja kulude kandmine kulges esimese autoga analoogiliselt.

Süüdistuse kohaselt tegi Vändra vallavalitsus aastatel 2005-2009 Reimanni esitatud arvete alusel 117 väljamakset, millega hüvitati lisaks lepingutes märgitud remondi- ja hoolduskuludele ka muid autodega seotud kulutusi. Samuti tasus Reimann väidetavalt autodega seotud kulutuste eest vallavalitsuse krediitkaardiga. Kokku süüdistatakse Peeter Reimanni 685 000 krooni (43779 eurot) omastamises.
Koos Reimanniga on kohtu all Vändra valla majandusspetsialist Taivo Himmaste, keda süüdistatakse endise vallavanema ebaseaduslikule tegevusele kaasaaitamises. Kuna Reimann ei saanud Vändra vallavalitsuse nimel iseendaga lepingud sõlminud, siis tegi seda Himmaste. Süüdistuse kohaselt tal selleks aga volitusi polnud.

Reimann ja Himmaste end süüdi ei tunnistanud.