Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; nodequeue_queue has a deprecated constructor in /data02/virt33655/domeenid/www.parnumaalane.ee/htdocs/profiles/openpublish/modules/contrib/nodequeue/nodequeue.module on line 445

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_display has a deprecated constructor in /data02/virt33655/domeenid/www.parnumaalane.ee/htdocs/profiles/openpublish/modules/contrib/views/includes/view.inc on line 2421

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_many_to_one_helper has a deprecated constructor in /data02/virt33655/domeenid/www.parnumaalane.ee/htdocs/profiles/openpublish/modules/contrib/views/includes/handlers.inc on line 733
Tsirkusekorraldaja Andrei Gutnik on sokutanud oma petuteod teise juhatuse liikme kraesse | www.parnumaalane.ee
  Veebiajaleht, mida saad teha ise
02/01/2014 - 00:00
Tsirkusekorraldaja Andrei Gutnik on sokutanud oma petuteod teise juhatuse liikme kraesse
superpilt: 
sissejuhatus: 
Ida-Virumaa noormeest Andrei Gutnikut teatakse seni petturi ja olematute tsirkuseetenduste korraldajana, kuid tema tegevusel on ka teine seni tagaplaanile jäänud tagajärg. Kunagi Gutnikuga koos firma asutanud teise juhatuse liikme ema kirjutab internetiportaalis, et Gutniku jätkuv peturalli võib viia tema tütre enesetapuni. Loe edasi ...
tekst: 

Telefonivestluses võtab internetiportaalis oma tütart kaitsnud Galina hoogu maha ja ütleb, et see on liialdus. Olukord on tema tütre jaoks aga äärmiselt tõsine nii või teisiti. Galina väitel on tema tütrele tänaseks päevaks saadetud üle Eesti 22 tasumata arvet või meeldetuletust ja Gutniku tekitatud võlasumma võivat Galina hinnangul ulatuda juba 50 000 euroni. Iga päev tuleb aga teateid tasumata arvete kohta aina juurde ja võlasumma kasvab.

Need on peamiselt Eesti mõistes eksklusiivsetelt majutusasutustelt, kus Gutnik on laialt luksnumbrites elanud ja peeneid sööke-jooke maitsnud. Oma rahalistest nõudmistest on teatanud ka takso-, reklaami- ja meediafirmad.

Gutniku skeem on väga lihtne. Ta annab tema ohvriks langenud firmadele Diana kontaktandmed ja kirjutab nähtavasti tema nimel garantiikirju. Nii arvavadki petta saanud firmad, et Diana on Gutnikuga mestis ja saadavad oma võlanõuded talle. Pealegi on Diana nimi äriregistris Ramiro Travel OÜ juhatuse liikmena endiselt kirjas ja rahata jäänud firmad võivad selle sealt ise iga kell leida.

Sattus ise pettuse ohvriks

Diana ise kinnitab, et tegelikult on tema samasugune Gutniku pettuse ohver kui kõik need tsirkusepiletite ostjad, taksofirmad ja majutusasutused, mis on oma rahast ilma jäänud.

Ida-Virumaal on tööd vähe, Gutnik tuli ja pakkus Dianale tööd. Tema tööpakkumisi võib praegugi veel internetist leida. Et vähekegi teenida, nõustus Diana tema ema sõnul koos Gutnikuga firma asutama, oskamata sellest midagi halba karta. 

Firma pidi korraldama turismireisi Hiiumaale. Sõita soovijad maksid raha teenuse eest ära, kuid Diana ei saanud enda sõnul reisiks bussi tellidagi, sest Gutnik võttis kogu raha enda kätte. „Ma ei teeninud firmas mitte midagi ja sain samamoodi petta kui teisedki,“ ütleb Diana. Kuna Diana oli firma juhatuse liige, siis vastutas ta tekkinud võla eest samaväärselt Gutnikuga.

Diana sõnul suutis Gutnik ta veel ka teist korda oma petupüünisesse meelitada. Selleks oskas ta väga õigele nupule vajutada. „Gutnik pakkus tänavu sügisel välja võimaluse võlgadest vabanemiseks ja tegi ettepaneku tulla temaga koos tööle Hispaania tsirkusesse. Olin huvitatud võlgade äramaksmisest ja ma uskusin Andreid. Kogu tsirkuses töötatud aja eest ei saanud ma mingit palka nagu ka kõik teised töötajad,“ räägib Diana põhjusest, miks ta nii uskumatu kui see ka pole veel kord Gutnikut uskuma jäi.

Algul olevatki kõik hästi läinud. Diana kujundas tsirkuse jaoks T-särgid ja valmistas reklaamid. Narvas ja Võrus toimunud tsirkuseetendused õnnestusid Diana väitel hästi. Seejärel hakkas aga kõik allamäge veerema, keegi palka ei saanud ja artistid lahkusid. Pärast Rakeveres ära jäänud tsirkuseetendust otsustas Diana samuti töölt lahkuda. Kuigi Gutnik oli lubanud head palka maksta, ei saanud Diana temalt punast krossigi, nagu väidetavalt ka kõik teised tsirkuse töötajad. Hiljem sai Diana teada, et mingit Hispaania tsirkust polegi tegelikult olemas ja Gutnik oli selle lihtsalt välja mõelnud.

Tahab juhatusest välja astuda

Diana tahtis juba tänavu suvel Ramiro Traveli juhatusest välja astuda ja olevat kirjutanud Äriregistrile ka vastava kirja.

Seaduses olevad kirjaread „Juhatuse liige võib juhatusest tagasi astuda sõltumata põhjusest, teatades sellest enda määranud organile“ pakuvad selleks näiliselt lihtsa võimaluse, kuid tegelikkuses see protseduur lihtsalt ei käi. Kui teine juhatuse liige, st. Gutnik, Diana välja astumisega nõus ei ole ja ennast näole ei anna, siis käib see protseduur tegelikkuses üldjuhul kohtu kaudu. Vähemalt nii väidavad internetis kõiketeadjad praktikud.

Diana on juba pöördunud abi saamiseks advokaadi poole ja esitas möödunud aasta detsembri lõpus ka prokuratuuri avalduse. Viru ringkonnaprokuratuuri andmeil algatati selle alusel  kriminaalasi dokumendi võltsimist ja võltsitud dokumendi kasutamist käsitleva paragrahvi alusel. Esialgu on Diana nimi aga Ramiro Travrei juhatuse liikmena äriregistris endiselt üleval.  

 „Kuidas on saanud Gutnik, kellel tema enda väitel pole dokumente, nii kaua Eesti territooriumil elada, autoga ilma lubadeta sõita, kuidas tal on õnnestunud petta mitte ainult kergeusklikku Dianat, aga ka tsirkuseartiste, paljude firmade juhte ja kasutada kalleid teenuseid ilma et tal oleks raha?“ on Diana ema küsimused, millele ta ei oska kuidagi vastata.

pildiallkiri: 
TAGAJÄRG: Andrei Gutniku teod on viinud tema firma teise juhatuse liikme meeleheite äärele.