Veebiajaleht, mida saad teha ise
02/01/2014 - 00:00
Tsirkusekorraldaja andis Pärnus etenduse nii lastele kui takso- ja majutusfirmadele
superpilt: 
sissejuhatus: 
Petise-mainega Ida-Virumaa tsirkusekorraldaja Andrei Gutniku kolmenädalane gastrolltuur Pärnusse päädis laupäeval ainsaks jäänud etendusega, kus umbes ühe tunni vältel esinesid kordamööda kaks artisti. Etendusele olid saabunud seitse piletiga pealtvaatajat ning rahast ilma jäänud takso- ja trükifirma esindajad. Loe edasi ...
tekst: 

Millegipärast olid tulemata jäänud inimesed nendest majutusasutustest, kus väidetavad tsirkusetegelased ööbisid ning sõid-jõid. Kinnitamata andmeil olevat nad elanud kolme nädala vältel hotellide parimates ja kallimates tubades ning tellinud söögiks kõige peenemaid hõrgutisi. Seda kõike võimaldati neil nautida ainult ilusate lubaduste eest osutatud teenuste eest kiiresti maksta.

Gutniku enda meelest läks Pärnu etendus hästi ja tulemas on veel palju taolisi etendusi üle Eesti. Võimalikud olevat siiski ka väikesed muudatused artistide valiku osas. „Inimestele meeldib. See võimleja-tüdruk on Peterburist ja kloun Riiast. Peaaegu kõik meie tuuri etendused on toimunud. Ära on jäänud ainult need etendused, mida kultuurimajad ei ole tahtnud,“ ütles tsirkusekorraldaja Gutnik.

Selles osas Gutnik ei valeta, et klouni naljad lastele tõepoolest meeldisid ja panid nad naerma, kilkama ja kaasa elama, aga see oli ka kõik. Pealtvaatajaid võis kokku olla paarikümne kanti, sest lisaks seitsmele piletiga pealtvaatajale olid ka lastekodu lapsed, kes lubati etendusele tasuta.

Enne etendust küsisid rahast ilma jäänud firmade esindajad Gutnikult raha tagasi. Gutnik ütles, et kindlasti maksab, aga mitte praegu. Kui firmade esindaja nägid, et etendusele on müüdud ainult seitse piletit, lahkusid nad enne etenduse lõppu, sest lootust raha tagasi saada polnud.

Laia stiiliga inimesed

 

OÜ Pärnu Takso juhatuse esimehe Edgar Põldme andmeil tellisid tsirkusekorraldajad neilt teenuse 7-20. jaanuarini. Väidetavalt vajati transporti tsirkuseetendusele eeltöö tegemiseks. Maksta lubas Gutniku firma Ramiro Travel ülekandega, kuid siiani pole taksofirma tsirkusekorraldajailt punast krossigi saanud. Võlg olevat kusagil 300 euro kandis. Põldme väitel üritasid tsirkusetegelased tellida teenust hiljem ka E-Taksost, kuid Pärnu Takso inimesed olid jõudnud siis juba teisi taksofirmasid hoiatada.

„See takso kasutamine oli algusest peale selline imelik,“ räägib Põldme. „Sõit käis neil mööda linna, vahemaad olid lühikesed, aga auto jäeti tihti tunniks-poolteiseks ootama, mis on suhteliselt kulukas lõbu. Laia stiiliga inimesed olid.“

Juhtus ka paar anekdoodimaigulist lugu. Ükskord soovisid tsirkusetegelased, et taksojuht ostaks neile neli hot dogi, et nemad maksavad koos taksoarvega pärast kõik kinni. Taksojuht oli ladna mees ja toitiski oma raha eest tsirkusetegelased ära. Pärast taksofirmas siiski leiti, et nii asi ikka ei lähe, et ostku hot doge oma raha eest. Järgmisel korral, kui tsirkusetegelased taksojuhilt hot dogi küsisid, ei saanud enam kaubast asja. Gutnik olevat seepeale helistanud öösel kella kahe paiku Pärnu Takso juhatuse esimehele Põldmele ja küsinud, et mis jama see on. Kui Põldme seletanud ära, et tasuta hot doge pole enam olemas, kõlanud telefonist siiras ja lihtne küsimus: „Aga kust me siis süüa saame?“

Teine anekdoodimaiguline lugu juhtus siis, kui politsei kutsus tsirkusetegelased enda juurde Pärnu politseimajja võimaliku pettuse asjas aru andma. Tsirkusetegelased tellisid takso ja sõit läks politseimaja ette. Jällegi öeldi taksojuhile laia stiiliga, et seisku ja oodaku, kõik makstakse kinni. Takso seisiski, kuni üks politseinik olevat majast välja tulnud ja takso minema saatnud.

lisapilt: 
pildiallkiri: 
SUURED SIIRAD SILMAD: Andrei Gutnik kinnitab siiani suurte siiraste silmadega, et tsirkuseetendustega on olnud kõik korras. Kedagi pole petetud, kõik saavad on raha kätte.