Veebiajaleht, mida saad teha ise
02/01/2014 - 00:00
Tsiklimehed lõpetasid oma hooaja traditsiooniliselt Pärnus
supervideo: 
superpilt: 
sissejuhatus: 
Eesti motomehed lõpetasid oma tänavuse hooaja möödunud laupäeval traditsiooniliselt Pärnus. Kohale oli tulnud ligikaudse arvestuse järgi 700 tsiklimeest. Loe edasi ... Vaata videot ka HDversioonis ja täisekraanil!
tekst: 

„Mootorratturid, kes on sõitnud rõõmsasti mööda maailma ringi ja on jõudnud matkadelt kodumaale, lõpetavad hooaja koos sõitmisega ja väikese peo panemise – okey, suure peo panemisega,“ võttis sündmuse päevakava kokku ürituse peakorraldaja, Pärnu motoklubi Wildcards president Andres Mathiesen. „Siin on ainult tugevamad, sest täna hommikul oli ainult kaks kraadi sooja. Praegu sõidavad ainult tugevad, nõrgad jäävad koju. Kevadel oli imeilus ilm, kõigil oli sõidupuudulikkus, siis tuli Pärnusse hooaja avamisele kokku 1700 ratast. Täna on igatahes vähem.“

Tsiklimeeste ühine hooaja lõpetamine on iga-aastane traditsioon, mis toimub Mathieseni sõnul kümnendat või üheteistkümnendat korda. „Kevadel saavad kõik kokku ja näitavad oma rattaid, sest talve läbi on rattaid ehitatud. Sügisel saavad kõik kokku ja räägivad, kes kus reisimas käis ja mida nägi,“ ütles Mathiesen.

Hooaja lõpetamine on toimunud vahepeal ka Tartus ja mõnel pool mujal, aga Pärnus on olnud Mathieseni sõnul alati väga hea koostöö linnavalitsuse ja politseiga, mis on võimaldanud sulgeda natukeseks ajaks liiklust ja leida muid väikesi kompromisse. „Pärnus ei öelda, et mida te jurate, miks seda vaja on. Pärnu on parim,“ sõnas Mathiesen.

lisapilt: 
pildiallkiri: 
HOOAEG LÄBI: Laura (vasakul) ja Klaarika ütlevad, et neid võlub sõitmisel tekkiv vabadustunne ja adrenaliin.