Veebiajaleht, mida saad teha ise
02/01/2014 - 00:00
Sindi majaomanik süüdistab volikogu esimeest veesõlme lõhkumises
superpilt: 
sissejuhatus: 
Tallinna mees Raimo Kask ostis tänavu Sindi linna maja ja sõlmis augustis linna ühisveevärgiga liitumise lepingu. Juba sama nädala lõpus tabas Kaske aga halb üllatus – keegi oli tema majani viiva veetoru teadmata põhjusel veesõlmest lahti lõiganud ja värskel majaomanikul tuli elada kuu aega veeta. Loe edasi ...
tekst: 

Teine üllatus seisis Kasel aga alles ees. Linna ühisveevärgiga liitus ta enda sõnul 5. augustil, 10. augustil jäi veetoru kuivaks ja alles 9. septembril taastati veeühendus, kuid siiani ei ole tal õnnestunud teada saada, miks ja mis asjaoludel ta veest ilma jäeti. Kase andmeil oli eelmisel omanikul tehtud veeühendus nii, nagu 1994. aastal kinnitatud projekt ette näeb, ja sellest tema arvates oleks pidanud piisama. Kõik teadaolevad kooskõlastused olid Kasel olemas, mingeid probleeme OÜ Sindi Veega ei olnud ja ta tasus liitumise eest kohe.

Avaldus politseile

Septembri algul esitas Kask selguse saamiseks avalduse isegi politseile. „Palun uurida, kes täpselt on juhtunus süüdi? Milliste volituste alusel tegutses seda korraldanud inimene ja mis põhjusel  ässitas see inimene teist inimest veesõlme lõhkuma? Mida  omavolitsejaga ette võetakse? Kas omavolitseja kannab seaduse alusel ka vastutust tekitatud kahju eest?“ küsib Kask oma avalduses.

Kuid seadusesilmgi, mis on suutnud paljastada kõige keerulisemaid kuritegusid, on jäänud selle pealtnäha lihtsa olmeküsimuse lahendamisel hätta. „Segastel asjaoludel tõepoolest veesõlme lõhkumine oli aset leidnud. Politsei on teinud asutustele ka teabenõudeid, kuid ühest selgust antud juhtumi osas siiani pole. Praeguse seisuga menetlust alustatud ei ole, kuid süüteotunnuste ilmnemisel seda alustatakse,“ seisab politsei vastuses.

Kase arvates edeneb tema juhtumis selguse saamine väga visalt aga mitte selle keerulisuse tõttu, vaid põhjus peituvat tema juhtumiga seotud isikus. „Minule teadaolevatel andmetel korraldas veesõlme omavolilise lõhkumise Kooli 2b elanik ja Sindi linnas tuntud avaliku elu tegelane,“ jätab Kask väidetavale süüdlasele näpuga näitamisel nime ja ameti politseile esitatud avalduses ütlemata. Õhtulehega vesteldes ütleb Kask, et tema teada on see tuntud avaliku elu tegelane tema nimekaim, Sindi linnavolikogu esimees Aleksander Kask.

„See mees ajab mu juba tagajalgadele,“ ütleb Aleksander Kask Raimo Kase süüdistuste peale. „Mina ütlen, et tal pole üldse mingit õigust siit majast (Kooli 2b) vett saada. Kogu lugu. Temal on õigus vett saada, aga mitte siit majast. Ta ei ole meiega lepingut teinud. Mina ei ole toru lõiganud, minul ei ole toru lõikamise vahendeid. Selle toru läbilõikamisega on üldse pikk histooria, seda telefoni teel selgeks ei räägi. Temal on ajutiselt kolmeks nädalalaks lubatud vett saada. Nüüd on juba kuu aega möödas ja ta pole ikka veel omale trassi teinud, mis ta jorab.“ Selgituseks olgu öeldud, et Raimo Kase kinnistu piirini peab seaduse kohaselt veetrassi tooma veefirma, mitte kinnistu omanik. Raimo Kask väidab ka, et temale pole keegi öelnud, et talle on antud vett ainult kolmeks nädalaks. Samuti ei tea ta, kellega peale Sindi Vee oleks ta pidanud veel lepingu sõlmima. Kooli 2b kortermajas korteriühistut pole moodustatud.

Läks nagu ikka

OÜ Sindi Vesi juhatuse liige Ants Tormilind ütleb, et kogu selle loo taga ei ole mitte midagi salajast ja põhjus, miks Raimo Kask veest ilma jäi, on täiesti proosaline. Kooli tänav 2b kortermajas olevat tehtud remonti ja kas kogemata või meelega olevat lõigatud veetorust tükk välja. „Väike õnnetus ta oligi, aga sellest tahetakse nüüd teha mingisugune probleem. Ma ei tea, kas sellepärast, et valimised on tulemas,“ arvab Tormilind. Asi olevat olnud lihtsalt selles, et majavalitsusse oli võetud tööle uus mees, kes ei teadnud, kust miski täpselt läheb ja nii olevatki õnnetu torujupp Raimo Kase krundile viivast veetrassist välja lõigatud. Tormilinnu sõnul võib Raimo Kase veetoru ühendada põhimõtteliselt ka Kooli 2b keldris asuva veesõlme külge, seadusega see vastuolus ei olevat, kuid sellele vaatamata ka mitte kõige parem lahendus ning seetõttu on otsustatud vedada Raimo Kase kinnistuni otse magistraaltrassist uus veetoru. Tööga loodetakse valmis saada lähema kuu jooksul.

„See, et midagi hoiatamata võeti mehel vesi ära, oli väike jamps küll kogu selle asja juures,“ tunnistab Tormilind. „Uus mees tuli, tahtis kõike kohe paremaks tegema hakata, aga läks nagu ikka.“

Raimo Kask aga sellist seletust ei usu, sest see olevat juba viies seletus, mida ta kuuleb. Tal olevat olnud enne veesõlme lõhkumist Kooli 2b majas elava Sindi linnavolikogu esimehe Kasega konflikt ja veest ilma jäänud Raimo Kask arvab, et tegemist on tegelikult kättemaksuga. Igatahes olevat ka OÜ Sindi Vesi juhatuse liige Tormilind algul väitnud, et just volikogu esimees olevat seisnud töömehe selja taga ja ässitanud torujüri veesõlme lõhkuma. Ka Aleksander Kask kinnitas, et konflikt oli ja see mängib antud loos tähtsat rolli. Nimelt olevat Raimo Kask ilma kirjaliku loata oma krundi juures ühe puu ja puuharusid maha saaginud. Vastaspool väidab, et tal oli suuline luba olemas ja tema teada sellest piisab.

 

pildiallkiri: 
VESI TAGASI: Nüüd on Raimo Kase majas vesi jälle tagasi ning maja koristamine ja põrandate valamine võib jätkuda.