Veebiajaleht, mida saad teha ise
02/01/2014 - 00:00
Salvador Dali teos endiselt kadunud nagu tina tuhka
sissejuhatus: 
„Menetlus käib, teost ei ole kätte saadud ja kahtlustust ei ole kellelegi esitatud,“ teatab Lääne ringkonnaprokuratuur selle kohta, kuidas on edenenud neli ja pool kuud tagasi Pärnu Uue kunsti muuseumist varastatud maailmakuulsa kunstniku Salvador Dali teose «Fuente de vida» (Elu allikas) varguse uurimine. Loe edasi ...
tekst: 

Kunstiteos varastati möödunud aasta 3. oktoobril veerand kuue paiku õhtul. Uue kunsti muuseumi juhi Mark Soosaare sõnade kohaselt oli varas keskmist kasvu nooremapoolne punase salliga mees. Nimetuks jääda soovinud Õhtulehe allika andmeil võttis mees kullaga kaetud plaadi lihtsalt seinalt maha, pistis põue ja jalutas minema. Väidetavalt jäi plaat videokaamerate jälgimisalast välja ja vargust õigel ajal ei märgatud. Politseile avalduse tegija oli märkinud teose väärtuseks 2100 eurot.

Õhtuleht soovis Dali teose vargusest kirjutada kohe pärast selle toimumist, kuid politsei palus seda mitte teha. Politsei põhjendas oma palvet sellega, et turvameetmed on Pärnu Uue kunsti muuseumis väga nõrgad ja nii lihtsalt toime pandud vargusest kirjutamine võib ahvatleda ka teisi vargusele. Seetõttu kirjutas Õhtuleht maailmakuulsa kunstniku teose kadumisest alles novembris pärast näituse mahavõtmist.

Eestisse tõi Salvador Dali näituse Prantsusmaal registreeritud osaühing SARL Amiencom, mille äriregistris märgitud esindajaks on Omar Karagkezov. Firma tegevusalaks on märgitud jaemüük spetsialiseeritud kauplustes. Müüdavate kaupade hulka kuuluvad fotovarustus, suveniirid, käsitöö, toiduained, relvad, laskemoon, margid ja mündid, aga ka kunstikaubanduslikul eesmärgil kunstigaleriide pidamine.

Kellele varastatud kunstiteos kuulus, pole näituse korraldajad avalikkuse öelnud. Põhjenduseks on nad toonud, et omanikud ei soovi oma nimede avalikustamist.

 

pilt: