Veebiajaleht, mida saad teha ise
02/01/2014 - 00:00
Punane kukk hävitas kartulihoidlasse ehitatud puidutööstuse
superpilt: 
sissejuhatus: 
Eile kella poole kaheksa paiku hommikul said päästjad väljakutse Pärnumaal Paikuse vallas asuvasse OÜ Raigisson puidutööstusse, milles katusest juba sel hetkel käisid leegid välja. Päästjad suutsid tulekahju täielikult kustutada alles päeval kella kaheks. Kartulihoidlaks ehitatud hoonest ei jäänud järele rohkem kui kiviseinad. Loe edasi ...
tekst: 

Tuli hävitas ligikaudu 1000 ruutmeetrises hoones nii puidutöötlemismasinad kui kõik muu. Päästjad suutsid siiski ära hoida tule levimise ümberkaudsetele hoonetele. Tulekahjus sai põletushaavu üks ettevõtte töötaja, kes vaadati kohapeal kiirabi poolt üle. Kustutustöödel osales kõrghetkel 12 päästebrigaadi ja Tali vabatahtlikud. Olemasolevail andmeil oli hoone kindlustamata.

Mis asjaoludel saematerjali tootmisega tegelevas firmas tulekahju puhkes, peab näitama menetlus. Lääne päästekeskuse juhi asetäitja Indrek Laanepõld ütles, et esialgse versiooni kohaselt võis tuli alguse saada küttekoldest, kust see levis katusekonstruktsioonide kaudu väga kiiresti üle kogu hoone. Valmistoodangut hoidis firma väljas eraldi, kuid Lääne päästekeskuse kommunikatsioonijuhi Viktor Saaremetsa andmeil oli puitmaterjali ka hoones sees, mis samuti andis põlengule täiendavat hoogu.

Tulekahju kustutamist takistas see, päästjad ei saanud läheduses asuvast veevõtuhüdrandist piisavas koguses vett ja seda tuli tuua kahe kilomeetri kauguselt karjäärist. 

Seoses tulekahjuga tuli ilmsiks ka Päästeameti jaoks halb üllatus. Nimelt oli hoone ehitatud omal ajal tegelikult kartulihoidlaks ja Päästeametil polnud õrna aimugi, et selles hoones tegutseb puidufirma. Kuna hoone põles täielikult maha, on raske hinnata, kuivõrd firma oli järginud tuleohutusnõudeid, kuid puidutöötlemiseks mõeldud hoonetes on need tunduvalt rangemad kui kartulihoidlates. „Tegelikult polnudki see, et puidufirma tegutses kartulihoidlas, meile üllatus, meile on saanud taolised asjad juba igapäevaseks asjaks,“ märkis Laanepõld.

pildiallkiri: 
HÄVIS TULES: Päästajatel õnnestus ära hoida tule levik ümbritsevatele hoonetele, kuid puidutööstus põles maani maha.