Veebiajaleht, mida saad teha ise
02/01/2014 - 00:00
Politseinikena esinenud Leedu petised saadeti vangi ja vabadusse
sissejuhatus: 
Eile jõudis Pärnu maakohtus kätte „palgapäev“ üheksaliikmelisele leedu petistejõugule, kes tänavu kevadel ja suvel pettis politseinikena esinedes peamiselt venekeelsetelt vanematelt inimestelt välja ligikaudu 50 000 eurot. Reaalne vanglakaristust tuleb hakata kandma kuuel petisel. Loe edasi ...
tekst: 

Kõige rangema karistuse sai 20aastane Kristine, kel õnnestus üksinda välja petta veidi üle 13 tuhande euro. Lisaks sellele mõisteti talt solidaarselt teise petisega välja peaaegu 4000 eurot. Kohus määras Kristinele 4aastase vangistuse, millest tuleb koheselt ära kanda üks aasta. Ülejäänud on tingimisi karistus kolmeaastase katseajaga. Lisaks sellele saadetakse Kristine Eestist välja ja tema suhtes kehtestati 5aastane sissesõidukeeld.

Enamiku ülejäänud petiste vanus jääb vahemikku 18-21 aastat, ainult kolm neist on 30 või mõni aasta vanemad. Nende karistused jäid vahemikku kolmest aastast kuuest kuust kuni kolme aastani. Reaalsed vangalakaristused ulatusid viiest kuust üheksa kuuni. Kõik nad saadetakse samuti Eestist välja ja neile pandi peale ka 3-5 aastane Eestisse sissesõidukeeld. Kolm petisejõugu liiget said ainult tingimisi karistuse ja vabastati kohtusaalis vahi alt. Loomulikult tuleb petistel tagasi maksta ka välja petetud raha, mis nagu juba öeldud, ulatub üle 50 000 euro.

Lühidalt öeldes seisnes petiste nipp selles, et nad helistasid vene keelt kõnelevatele inimestele ja teatasid, et nende lähedane on põhjustanud raske liiklusõnnetuse ja tema suhtes algatatakse tõenäoliselt kriminaalasi, mis võib lõppeda vabadusekaotusega. Seejärel anti aga mõista, et asja on võimalik lahendada ka teisiti, kui maksta helistajatele teatud summa. Jõuk püüdis sel moel raha välja petta väga mitmel pool Eestis: Tallinnas, Pärnus, Haapsalus, Tapal, Rakveres, Järvamaa Albu vallas, Raplas, Tartus, Maardus, Sauel, Paldiskis ja Sillamäel. Süüdistuse kohaselt oli selliseid kuriteoepisoode kokku 39.

pilt: