Veebiajaleht, mida saad teha ise
02/01/2014 - 00:00
Peksmises süüdistatud pensionäri õigeksmõistmine jäi jõusse
superpilt: 
sissejuhatus: 
Jaanuari lõpus mõistis Pärnu maakohus õigeks 74aastase pensionärist kojamehe, keda süüdistati peamiselt peksmiste eest viiel korral kriminaalkorras karistatud vägilasemõõtu 30aastase mehemüraka löömises. Kuigi prokurör oli nõudnud kojamehe karistamist, kohtuotsust ta edasi ei kaevanud. Loe edasi ...
tekst: 

Seega jääb Pärnu maakohtu õigeksmõistev otsus jõusse ning 3 aastat 2 kuud kestnud kriminaalepopöa on leidnud lõpuks lahenduse. Kojamees Vladimir oli kohtuotsusega rahul ja tundis pärast õigeksmõistva kohtuotsuse teadasaamist silmnähtavalt kergendust.

Nii kummaline, kui see esmapilgul ka ei tundu, on kõige rohkem põhjust kohtuotsusega rahul olla hoopis kannatanuna kohtuprotsessil osalenud 33aastasel mehemürakal Otil, sest kiirema kriminaalmenetluse korral oleks võinud see talle lõppeda aastatepikkuse vangistusega.

2008. aastal mõistis kohus Oti eelmise kuriteo eest viieks aastaks vangi, kuid 2010. aasta 10. septembril lasti ta enne karistuse ärakandmist tingimisi vabadusse. Kähmluse ja löömisega lõppenud konflikt Vladimiri ja Oti vahel leidis Pärnus Mai tänav 16 hoovis aset aga 7. detsembril 2010, seega veidi vähem kui kolm kuud pärast Oti tingimisi vabastamist. Seega oli Otil kehtiv karistus peal ja iga järgnev kriminaalne tegu oleks viinud ta tagasi vanglasse karistust kandma.

Vladimiri ja ka ühe kohtus ütlusi andnud tunnistaja sõnul oligi just Ott tegelik tüli algataja ja esimesena lööja. Ta parkis oma auto otse Mai 16 korterelamu ukse ette, nii et majast väljujad ja sisenejad pidid minema ringi ümber auto. Kui Vladimir tegi Otile märkuse, lõi Ott väidetavalt sõnagi lausumata Vladimirile rusikaga näkku. Vladimir tegi selle kohta ka politseisse avalduse, kuid kriminaalmenetluse lõpetati, sest prokuratuuri hinnangul oli tegemist hädakaitsega. Järgnevalt esitas juba Ott politseisse avalduse Vladimiri ja tema naise kohta, kes oli talle konflikti ajal appi tõtanud. Tekkis olukord, kus Vladimir ja tema naine ei saanud Oti vastu uut avaldust politseile esitada, sest olid mõlemad ise süüdistatavad. Uurimine ja kohtupidamine Vladimiri ja Ljubovi kriminaalasjas kestis nii kaua, et Otile 2008. aastal mõistetud 5astane karistusaeg sai läbi ja enam tal katseajal sooritatud uue kuriteo eest vangiminekut üldjuhul  karta ei ole.

pildiallkiri: 
VALESTI PARGITUD: Tüli Vladimiri ja Oti vahel sai alguse Pärnus Mai tänav 16 kortermaja ukse ette pargitud autost.