Veebiajaleht, mida saad teha ise
02/01/2014 - 00:00
Paljukannatanud Pärnu kuurordielevant alustas talvehooaega
superpilt: 
sissejuhatus: 
Pärnu kuurordi 175. juubeliks ja kõigi laste rõõmuks suve algul Pärnu randa paigutatud kuurordielevant lahkus suviselt tööpostilt ja seadis end sisse Rannapromenaadi kõrval mänguplatsil. Väidetavalt on atraktsioon projekteeritud nii, et seda saab sügisel, talvel ja kevadel kasutada tavalise kuivamaa liumäena. Loe edasi ...
tekst: 

Möödunud suvi kujunes metallist loomale vintsutusterohkeks. Bürokraatia andis talle tuld vasakult ja paremalt. Algul panid asjamehed atraktsiooni kinni, sest elevandi londi alla tekkis liugu laskvate laste maandumisest lohk. Siis peletati elevant üldse kuivale maale, kuid ka seal ei andnud bürokraadid talle rahu. Küll ei olnud elevandi ohutu kasutamise eeskirja, küll ei olnud ta õigele sügavusele maasse kaevatud, küll oli tema lont liulaskmiseks maast liiga kõrgel.

Selle poole nädala jooksul, mis kuurordielevant on jälginud merd Rannapromenaadi juurest, ei ole ükski bürokraat talle veel turja karata jõudnud. Võib-olla ei teata, võib-olla ei taheta, eks aeg näitab, kas mingid uued tehnilised nõudmised paljukannatanud elevandi peale pannakse. Tehnilise järelevalve ameti kuri kiri järgmise aasta kohta on aga Pärnu linnavalitsusse jõudnud. Selles manitsetakse Pärnut järgima häid ehitustavasid ja hoiatatakse, et Tehnilise järelevalve amet arvestab oma järgmise aasta tööplaani koostamisel „vajadusega teostada kõnealuse rajatise üle pistelist ohutusjärelvalvet“, kuna elevandiga toimus käesoleval suvel intsidente. Nii palju kui teada, oli sel suvel üks juhtum, kus lapse elu oleks võinud ohtu sattuda, kuid ta päästeti enne, kui midagi juhtuda oleks jõudnud.

pildiallkiri: 
TALVEL KUIVAMAALOOM: Eelmisest nädalast alates vaatab kuurordielevant merd ja Rannahotelli Rannapromenaadi kõrvalt.