Veebiajaleht, mida saad teha ise
02/01/2014 - 00:00
Pärnus süttis tormiööl Steffani restoran
superpilt: 
sissejuhatus: 
Eile süttis põlema rahva hulgas üks hinnatumaid Pärnu söögikohti kesklinna Steffani pitsarestoran. Lääne ringkonnaprokuratuur on juhtunu uurimiseks algatanud kriminaalasja paragrahvi alusel, mis käsitleb asja rikkumist või hävitamist. Loe edasi...
tekst: 

Lääne ringkonnaprokuratuuri pressinõuniku Annely Erm sõnul tingis kriminaalasja algatamise asjaolu, et esialgu pole üheselt selge, millest sai tulekahju alguse.

Häirekeskuse sai teate eile kelle nelja paiku hommikupoole ööd, kui mööduja nägi Nikolai tänaval asuvast restoranist suitsu tõusmas. Päästjate kohale jõudes põles söögisaali parempoolse aknarea alune ligikaudu 15 ruutmeetrine ala. Tuli suudeti kustutada ligikaudu kahe tunniga.

Restoranihoonel väljast sissekäigu poolt vähemalt esmapilgul tulekahjustusi märgata ei ole. Alumine söögisaal on aga tahma-, kuuma ja veekahjustuste poolt täielikult rikutud. Tuli jõudis ka teisele korrusele, kuid restorani juhataja Ave Kallaste sõnul jäi seal kõik enamvähem terveks. Tahmakahjustusi sai ka restorani köök.

Praegu Steffani restorani ruume kasutada ei saa ja söögikoht tuleb mingiks ajaks sulgeda. Kallaste on lubanud Äripäevale, et populaarne restoran üritatakse võimalikult kiiresti uuesti avada.

Tulekahju võimalikest põhjustest ei soovinud Kallaste rääkida. „Kiired vastused ei ole enamaste head vastused,“ ütles restorani juhataja. Ka prokuratuuri pressinõunik Erm ei pidanud võimalikuks uurimise üksikasjadest rääkida.

Kustutamise käigus sai vigastada üks päästja, kelle jalga tabas survevoolik. Päästja viidi haiglasse, kus tema jalg pandi kipsi. Edasi saadeti mees kodusele ravile.