Veebiajaleht, mida saad teha ise
02/01/2014 - 00:00
Pärnu Rääma linnaosa elanik: pätikamp lõbustab end hoonete süütamisega
superpilt: 
sissejuhatus: 
Möödunud nädalavahetusel ja selle nädala alguses lahvatasid Pärnus Rääma linnaosas üksteise järel põlema tühjalt seisvad hooned. Kõigi tulekahjude ühisjooneks on see, et hooned süttisid öösel või vara hommikul ja kõigis neis paikades tavatsevad väidetavalt alkoholi ja narkootikume tarbides aega veeta noortekambad. Loe edasi ...
tekst: 

Sündmused algasid pühapäeval 20 minutit enne südaööd, kui päästjatele teatati, et Raba tänavas põleb kuur. Vaid mõne meetri kaugusel kuurist asus puidust elumaja. Tuletõrjujatel õnnestus küll ära hoida tule levimine elumajale, kuid kuur koos elanike varaga hävis täielikult. Kuna eluruumid on majas kitsukesed, siis hoiti seal ka igasuguseid majapidamises vajaminevaid esemeneid nagu pesumasinaid, jalgrattaid ja muud taolist.

Järgnesid kaks tulekahju

5 minutit vähem kui nelja tunni pärast said päästjad samast kandist Oja tänavast järgmise tulekahjuteate. Seekord põles esimesest tulekahjust mõnesaja meetri kaugusel asuva tühja elamu kõrvalhoone. Naabrite sõnul tõusis leek juba enne tuletõrjujate saabumist taevani ja päästa polnud õigupoolest enam midagi. Tuletõrjujad said selgi korral hoolitseda ainult selle eest, et tuli naabruses asuvatele elumajadele ei leviks.

Möödus veel viis tundi, kui esmaspäeva hommikul kell 8.23 saabus veel üks teade põlengust Raba tänavas. Põles südaööl hävinud kuurist mõnekümne meetri kaugusel asuv kahekordne mahajäetud tühi puithoone. Õnneks märgati majast tulevat suitsu kohe ja tuletõrjujad jõudsid kohale enne, kui tulekahju õieti alata sai. Võrreldes kahe eelmise süttinud majaga oli aga seekord tegemist suure hoonega ja võib kindlalt öelda, et selle öö suurim lõke jäi olemata.

Päästeamet ütleb kõigi kolme tulekahju kohta, et need said alguse lahtise tule allikast. Politsei ja prokuratuur on alles alustanud oma tööd ja tulekahjude põhjuste ja võimalike süütajate kohta midagi kindlat veel öelda ei oska. „Praeguseks on algatatud kriminaalasi vaid Oja tänaval toimunud kõrvalhoone põlengu uurimiseks asja rikkumist ja hävitamist käsitleva paragrahvi alusel,“ teatab Lääne ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Annely Erm. „Kannatanu on andnud ütlused. Teise kahe põlengu osas on kahju alles hindamisel ja seetõttu pole veel teada, millist menetlust alustatakse.“

Kohalikud teavad

Kõigi kolme tulekahju tekkimise käekiri on vähemalt väliselt nii sarnane, et ümbruskonna elanikud ei kahtle nende omavahelises seoses ja väidavad end ka teadvat, kelle kätetööd need süütamised on. Oma nimel ja avalikult keegi sellest aga rääkida ei söanda, sest kardetakse kättemaksu. „Meil on autod, meil on majad, meil on muudki, mida saab põlema panna või lõhkuda,“ ütleb üks nimetuks jääda soovinud Rääma linnaosa elanik.

Elanikud peavad süütajate all silmas eelpool nimetatud põlenud kahekordse puithoone juurde kogunevat noortekampa. Kampa kuuluvat silmajärgi otsustades 13-14 aastasi poisse, kuid ka päris täismehi. „See pätikamp lõbustab end hoonete süütamisega. Ega neile keegi midagi ütlema minna ei julge ja mis sellest kasugi oleks. Nagunii tulevad tagasi ja tegutsevad edasi,“ räägib kohalik elanik. „Ega ma täpselt ei tea, mis nad seal teevad, aga ega seda pole ka raske ära arvata. Olen näinud nende käes alkoholipudeleid ja ühel korral ka mingit väikest pudelit. Tõenäoliselt oli selles mingi narkootikum.“

Sama lugu on ka Oja tänaval hävinud kõrvalhoonega. Naabrite väitel olevat seal vähemalt varem nähtud pimeduse saabudes noori kogenemas. Sel aastal ostis tühjalt seisnud maja uus omanik ja viimasel ajal polevat küll noori seal nähtud.

Öised põlengud Rääma linnaosas kolme hoonega aga ei lõppenud. Ööl vastu neljapäeva kell 2.13 süttis kolmest hoonepõlengust umbes kilomeetri kaugusel Soome kodanikule kuulunud BMW. Autost suurt midagi järele ei jäänud. Lääne ringkonnaprokuratuuri andmetel süttis auto senituvastamata asjaoludel. Juhtunu uurimiseks on algatatud kriminaalmenetlus karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb võõra asja rikkumist või hävitamist. Seadus näeb sellise kuriteo puhul ette rahalist karistust või kuni viieaastast vangistust. Auto omanik on hinnanud kahju 11 000 eurole.

pildiallkiri: 
SUUDETI PÄÄSTA: Tänu kiirele tulekahju avastamisele jäi Raba tänava kahekordne puithoone alles.