Veebiajaleht, mida saad teha ise
02/01/2014 - 00:00
Pärnu naisterannas nähti karu, kaheksajalga ja teisi loomi
supervideo: 
superpilt: 
sissejuhatus: 
Möödunud nädalavahetusel pidasid paarkümmend Eesti ja Soome tuulelohelennutajat Pärnu naisterannas oma traditsioonilist loheparadiisi-üritust. Õnnetuseks viis keerutav tuul Eesti suurima tuulelohe, ligikaudu 40 meetri pikkuse kaheksajala, rannavalvetorni plekk-katuse räästa külge ja õhusõit lõppes kärina ja kolinaga. Loe edasi ... Vaata videot ka HDresolutsiooniga ja täisekraanil!
tekst: 

1500 dollari eest Hiinast ostetud lelu elupäevad pole selle omaniku Ranno Märtsoni sõnul kindlasti aga loetud. Pärast paari rebenenud koha parandamist saab minna järgmisele katsele.

Nii suure lohe lennutamiseks on vaja tervet meeskonda ja Märtson arvates oligi üheks ebaõnnestumise põhjuseks see, et inimesi oleks pidanud olema rohkem. Samuti juhtus tuul olema sel päeval lohe lennutamiseks liiga tugev ja keerutav.

„Mulle see kaheksajalg nii meeldis, et ma ei suutnud vastu panna. Meie inimestele näitamiseks ta võiks olla,“ rääkis Märtson põhjusest, miks ta lohe ostis. Umbes kolme aasta jooksul, mil Märtsonil on olnud kaheksajala omanik, on tal õnnestunud seda tuulelohet lennutada ainult kuuel korral. Selles mõttes oli Pärnu rannas juhtunud õnnetus muidugi Märtsonile suur pettumus. „Suvel on kõik kohad päevitajaid täis, ei saa kusagil käia lennutamas, sügisel on ilmad hästi vahelduvad,“ selgitas Märtson seda, miks kaheksajalg nii vähe ja harva lennata saab.

Vaatamata kaheksajalaga juhtunud õnnetusele, pakkus lohelennutamine rõõmu nii lennutajatele kui randa tulnud vaatajatele. „Ma ei ole näinud ühtegi inimest, keda lohelennutamine kurvaks teeks,“ ütles Märtson ja rannas avanev pilt näitas, et selles on tal õigus. Kui ikka 7-8 meetri pikkune punaste kõrvadega kollane karu taeva all nagu puuleheke hõljub, siis läheb inimestel suu paratamatult muigele. Või kus veel näeks, kuidas väikesed lapsed pea ees hiiglasliku meremiini otsa jooksevad ja see nagu õhupall vupsti minema hüppab.

lisapilt: 
pildiallkiri: 
KAHEKSAJALG: Hiiglaslik kaheksajalg piilub veel rannavalvetorni tagant. Hetk hiljem viib keerutav tuul selle torni räästa külge.