Veebiajaleht, mida saad teha ise
02/01/2014 - 00:00
Pärnu lõikuja astus kohtu ette
superpilt: 
sissejuhatus: 
Veidi üle aasta tagasi vapustas Pärnu Rääma linnaosa eriti julm tapmine, kus korrusmajade vaheliselt muruplatsilt leiti lõike ja torkehaavadesse surnud 20aastane kohalik noormees Deniss. Eile astus kohtu ette selles teos süüdistatav Janar Vaher, keda tapmise erilise julmuse tõttu nimetasid mitmed ümbruskonna inimesed tollal lõikujaks. Loe edasi ...
tekst: 

Nagu eile kohtus selgus, oli sellise sõna kasutamiseks alust, sest Vaher (23) lõi oma ohvrile kokku 11 lõike ja torkehaava, millest 3 kõhuõõne haava olid surmavad. Deniss ei surnud kohe, vaid pidi kohtueksperdi hinnangul enne taluma 20-30 minutit piinavat valu.

Sellele, mis asjaoludel kaks noort meest möödunud aasta 23. septembri ööl kella ühe ja kolme vahel kortermajade vahelisel muruplatsil kokku said, peab andma vastuse kohtuprotsess. Seni on teada vaid niipalju, et Deniss pidutses koos sõpradega ööklubis Mirage ja oli teel koju, mis asub umbes kilomeetri kaugusel surnukeha leidmise kohast. Nii tapmises süüdistatav kui ka tema ohver olid tarvitanud alkoholi.

Eile viibis kohtusaalis ka hukkunud Denissi ema. Vaher palus temalt andeks, kuid ennast mõrvas süüdi ei tunnistanud. Vaheri väitel põhjustas ta Denissi surma ettevaatamatuse tõttu. Seda seisukohta toetas ka Vaheri kaitsja vandeadvokaat Armand Reinmaa.

pildiallkiri: 
11 HAAVA: Nii mõrvas süüdistatav Janar Vaher kui ka tema kaitsja Armand Reinmaa on seisukohal, et 11 Denissi kehast leitud haava oli põhjustatud ettevaatamatusest.