Veebiajaleht, mida saad teha ise
02/01/2014 - 00:00
Noored vallutavad lastekaitsepäeval südalinna
sissejuhatus: 
Pärnu Noorte Vabaajakeskus kolib sellelgi aastal 1. juunil oma tavapärastest ruumidest südalinna, et tähistada noortega meelelahutuslikult lastekaitsepäeva. Traditsiooniline üheks päevaks ümberkolimine toimub tänavu neljandat korda. Loe edasi ...
tekst: 

Tegevuskohaks on noortel kõigil aastatel Port Artur 2 hoone, kuid lisaks sellele avatakse tänavu ilusa ilma korral pealava Port Artur 1 trepiesisel alal ja AHHAA keskus ootab kõiki sama maja kolmandal korrusel. Selle vastas olev Pärnu Keskuse Martensi väljakki saab täidetud toredate tegevustega suurtele ja väikestele, ekstremistidele kui ka õrnahingelistele magusasõpradele. Sündmus Port Arturites ja selle juures algavad kell 12 ning lõppevad kell 19, mille järel saavad hilisõhtut veetvad noored suunduda lastekaitsepäeva lõpetama Endla teatrikohvikusse, kus korraldatakse kuni südaööni kestev kontsert, mille peaesinejaks on Chalice.

Lastekaitsepäeva tähistamine algab AHHAA teaduskeskuse filiaali avamisega Port Artur 1 kolmandal korrusel. Päeval võib Martensi väljakul näha trikke tegemas BMX-i trikirattureid ning saab lähemalt tutvuda tantstulise võitluskunstiga ehk capoeira-ga. Päeva jooksul astuvad üles Pärnumaa aktuaalseimad noortebändid.

Kõik huvilised on oodatud töötubadesse, mille valik sel aastal on äärmiselt kirju. Professionaalide käe all saab filminduses kätt proovida Kinobussi töötoas, kunstihuvilistega tegeleb Pärnu Kunstikool. Gabriele moe-ja tantsukool on esindatud kahe töötoaga, kus saab end proovile panna nii loovas show-tantsus kui ka moedisainis. Magusasõpradele õpetab Mama Toni gelato tegemise saladusi.Lisaks sellele on kõik oodatud tutvuma ka improteatriga, kus kõik Huvilised saavad ka ise kaasa lüüa. Õpitubades osalemiseks tuleb end registreerida Pärnu Noorte Vabaajakeskuse kodulehelwww.vabaajakeskus.eevõi Vabaajakeskuse Facebooki lehel.

Kell 18 toimub AHHAA keskuses koolidevahelise vanapaberikogumise võistluse „Vanapaber ei ole praht 2013“ autasustamine.

Päeva Port Arturite juures lõpetab kontsert, algusega kell 18.20, kui üles astub „Eesti otsib superstaari“ saatest tuule tiibadesse saanud Taavi Peterson. Sündmusterohke päeva ametlik lõpp on Endla teatrikohvikus toimuval kontserdil algusega kell 20. Ürituse peaesineja Chalice toob lavale ööklubi Sugar ja teda soojendavad ansamblid A3, The Pedestrian Hit Squad, The Boondocks ja Sunstorm. Päeval loositakse välja hulganisti tasuta pääsmeid õhtusele kontsertile, teistele huvilistele on see sümboolse tasu eest.

pilt: