Veebiajaleht, mida saad teha ise
02/01/2014 - 00:00
Kirjamees Hillar Kohv tänavu Tori vallavolikogusse ei kandideeri
superpilt: 
sissejuhatus: 
Kirjamees Hillar kohv on viimastel kolmedel Tori vallavolikogu valimistel olnud valla üks suuremaid häältekogujaid ja oleks otsehääletuse korral iga kord pääsenud volikogusse. Vaatamata headele eelmistele valimistulemustele Kohv tänavu ei kandideeri. Loe edasi ...
tekst: 

„Jah, seekord jätsin vahele,“ kinnitas Kohv. „Olen oma kandidatuuri alati lihtsalt sellepärast üles pannud, et näha, palju ma hääli saan. Põnev oli vaadata, kas saan üldse hääli või ei saagi. Päris tõsiselt ei ole vallavolikogusse pääsemist kunagi võtnud. Mind kui kirjameest poliitika otseselt ei tõmbagi. Tahan hääletada ikka teiste poolt ka, mitte ainult enda poolt.“ Kandidaat, kelle poolt hääletada, on Kohvil juba välja valitud. Selleks on Tori praegune vallavanem Mart Vaiksaar. „Ta on esimest korda vallavanema ametis. Olen kohalike meestega juttu ajanud ja nemad on ka öelnud, et üks väga tubli mees üle hulga aja,“ põhjendab Kohv oma kindlat valikut.

Möödunud kohalikel valimistel 2009. aastal sai Kohv üksikkandidaadina kandideerides 26 häält, mis oli Tori vallas 13 tulemus. Ta oleks otsevalimistel kindlalt 15 kohalisse Tori vallavolikogusse pääsenud. Paraku on Eesti valimissüsteem keerulisem ja üksikkandidaadil volikoguse pääsemine raske. Kohvi head valimistulemust tõestab juba seegi, et ta tegi üksinda ära tervele IRLi nimekirjale, saades neist kolm häält rohkem. Keskerakonna valimistulemusele (39 häält) jäi Kohv küll alla, aga Keskerakonna parim kandidaat sai 11 häält vähem kui Kohv. Suurimad häältekogujad on Tori vallas läbi kõigi valimiste olnud valimisliidud, mille suurimate häältekogujatega Kohv siiski konkureerida ei suuda.

Kahtedel eelnenud valimistel kogus Kohv mõlemal korra 34 häält, mis oli häälte arvu poolest vastavalt 14 ja 13 tulemus. Seega mõlemal korral oleks ta samuti otsevalimiste korral volikogusse pääsenud.

pildiallkiri: 
EI KANDIDEERI: Kirjamees Hillar Kohv eelolevatel volikogude valimistel ei kandideeri, kuid oma kandidaat, kelle poolt hääletada, on tal olemas.